* Išsikvietus neprofesionalius “specialistus” arba įsigijus netinkamą valymo priemonę, Jūs galite dar labiau pakenkti audinio paviršiui. Jeigu reikės drąsiai kreipkitės, nuoširdžiai pakonsultuosime.

kavos-demes-valymas

Kaip išvalyti kavos dėmes

Kaip išvalyti kavos dėmes iš drabužių, kad būtų efektyvu – pirmiausiai, nedelsdami ją turite valyti.
Kavos dėmę valyti patartina su glicerinu. Tolygiai užtepti ant dėmes ir palikti porai valandų.

Jei ant balto audinio matyti nežymios kavos dėmes, tuomet padės išbalinti vandenilio peroksidas 5%. Sudrėkinti vatos tamponą peroksidu ir lengvai patapšnoti ant dėmės. Vėliau audinį išplauti rankomis šiltame muiluotame vandenyje ir praskalauti švariame.

Kai išvalyti arbatos dėmes

Visas dėmes būtina valyti nedelsiant. Jau kartą plautos su skalbimo priemonėmis, dėmės tampa sunkiai išvalomos. Todėl, jei tai kažkoks skystis – pradžioje, būtina jį gerai išsausinti ir tuomet imtis rekomenduojamų priemonių tai dėmei pašalinti. Visada svarbu įsitikinti ar rekomendacija kaip išvalyti dėmę nepakenks audiniui:

Nustatykite audinio tipą: medvilnė, šilkas, vilna ir pan. Įsitikinkite ar rekomenduojama priemonė nepakeis audinio spalvos ar struktūros (geriausia tai daryti sunkiai pastebimoje audinio vietoje). Balinančios priemonės netinka spalvotiems audiniams.

Kaip panaikinti arbatos dėmes, kad išsaugoti audinio spalvą.

Spalvotiems audiniams padės išvalyti labai sūrus vanduo. Sūriame vandenyje praskalauti arbatos dėmę kelis kartus.
Taip pat arbatos dėmę išvalyti galima pasirenkant amoniako tirpalą, atskiedus su vandeniu, 1:25 santykiu.

Pašalinti arbatos dėmes iš balto audinio, neturint amoniako namuose, galima su citrinos sultimis. Išspaudus citrinos sultis ant audinio esančios dėmės, švelniai valyti sukamais judesiais. Taip pat tinka ir vandenilio peroksidas 5%. Šių priemonių nebandykite ant spalvoto audinio!

Po arbatos dėmės valymo, audinį būtina išplauti šiltame muiluotame vandenyje.

Kaip išvalyti dažų dėmes

Visos dažų dėmės, kurios yra riebalinės gerai išvalomos su organiniais tirpalais, pavyzdžiui, spiritu, terpentinu, benzinu ar acetonu.

Ruošiantis išvalyti dažų dėmes iš drabužių ar baldų, būtina perskaityti audinio etiketę, sužinoti koks tai audinys ir ar tinkamas valyti su tirpikliais, idant nepažeisti audinio struktūros.

Visos dažų dėmes valomos iš blogosios audinio pusės. Su vatos tamponu suvilgytu tirpiklu (terpentinu arba benzinu) spaudžiamaisiais judesiais valyti dažų dėmę. Iš gerosios audinio pusės laikykite švarią audinio skiautę, kuri sugertų dažus.

Panaikinti dažų dėmes iš odinių ar vilnonių rūbų, galima su vazelino tepalu, augalinio aliejaus ar riebaus kremo pagalba. Su medžiagine skiaute švelniai trinant dėmę, vėliau ją išskalbiant su ūkiniu muilu (odinių rūbų neplauti).

Kaip išvalyti jodo dėmę

Išvalyti jodo dėmę iš audinio padės citrinos riekelė, su kuria lengvai patrinkite dėmės vietą.
Sudrėkinti vandeniu jodo dėmės vietą ir užtepti krakmolo. Leisti pastovėti kol išdžiūs. Vėliau išplauti muiluotame vandenyje.

Kaip išvalyti šokolado dėmes

Valyti šokolado dėmę būtina kaip galima greičiau, kad kuo mažiau įsigertų į audinį.
Pirmiausia nugramdykite šokolado likučius nuo audinio, kaip įmanoma daugiau.

Šokolado dėmės riebalus pašalinkite medicininiu spiritu sudrėkinta medžiagine skiaute. Uždėkite ant dėmės ir sukamais judesiais trinkite lengvai, kol į audinį pilnai įsigers spiritas.
Išskalauti dėmę su muiluotu vandeniu (geriausiai tinka indų ploviklis).

Jei dar šokolodo dėmės vieta liko matoma – pasidarykite vandens ir amoniako tirpalo 1:25 dalimis ir pavalykite dėmės vietą.

Būkite atsargūs:

Valant dėmes su tirpikliais, tokiais kaip vaitspiritas, acetonas, terpentinas, benzinas ir amoniakas – būtina gerai vėdinti patalpą, kurioje esate.

Kiekvieną audinį išmėginkite atskirai kamputyje ar nepakis spalva bei audinio strukūra. Ypatingo atsargumo reikalauja netūralus bei dirbtinis šilkas ir vilna.

* Prieš naudojant mūsų rekomenduojamas priemones ar valymo metodus, būtinai įsitikinkite ar jos nėra kenksmingos valomiems paviršiams arba audiniams.

 

 
Kaip išvalyti kavos, arbatos ir kitas dėmes 5.00/5 (100.00%) 2 įvertino